KONST / Litografier / Färglitografi 14303620
*
nr 1430 3620
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Waxholm. Signerad, numrerad 236/360. Färglitografi, bildmått: 56x74, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 18:41:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 12:13:17
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgårdsmotiv stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxholm waxholm
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
*
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs mer om Claes Folcker
nr 1430 3620
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Waxholm. Signerad, numrerad 236/360. Färglitografi, bildmått: 56x74, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 12:13:17 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk mÃ¥lare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgårdsmotiv stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxholm waxholm
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29